Támogatóink

Támogatóink
2019 évben sikeresen pályáztunk!

2013. október 21., hétfő

Szakmai pályázat

SZAKMAI PÁLYÁZAT

„EGÉSZSÉGMEGŐRZÉS ÉS FEJLESZTÉS A MOZGÁSKORLÁTOZOTTAK RÉSZÉRE”


A Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesülete 2013. szeptember 20-27 között egészségmegőrző szakmai programot bonyolított le. A projektet a Nemzeti Együttműködési Alap támogatta.

A szakmai pályázatunkon is  Egészség megőrző jelleggel az egyesület régiós területén lévő aktivistáinkból a legagilisabbakat választottuk ki ezen programban való részvételre. Ezzel is segítvén a mindennapi életükben az egészségmegőrzés nélkülözhetetlenségének mikéntjét. 

Gyulán az Almásy-Wenckheim kastélyban sikerült a pályázat első felét megrendezni pályázati forrásból.


Részletezve az egészségmegőrzéssel kapcsolatos rendezvényeken történteket.


A programon résztvevők nem a legfiatalabb generációhoz tartoztak, ezért a programot úgy alakítottuk ki , hogy az érdeklődési kör és a fogyatékosságból adódó egészség védő terapeuták ,orvosi szolgáltatás és segéd eszközök   bemutatója életmód tanácsadással mérésekkel alátámasztva  kellett kialakítani,hiszen a mozgásszervi problémák és vérnyomás problémák az idősebb generáció problémái nagymértékben. A résztvevők között volt természetgyógyász-egészség fejlesztő terapeuta is aki kellő munkatapasztalattal rátermettséggel és szakmai tudással bírt így az előadások igen interaktívak voltak mert aki vállalta a vérvételt és a cukormérést az megtehette,illetve életmód tanácsadáson és életviteli előadáson is részt vehetett.  Az előadások mindig az egészség megőrzés mint az ember fontos elemére irányultak mert ennél nincs fontosabb. A szűrésekkel és tanácsadással is valamint életviteli útmutatókkal is nagymértékben segítettük a sorstársak mindennapi életének megkönnyítését egészségének megőrzését.

A szakmai egészségmegőrző napon ugyanakkor a segédeszközöket gyártó és forgalmazó ,ortopéd szakorvossal rendelkező cég tartott a fogyatékossággal élőknek segédeszköz bemutatót /cipők, támbot ,mankókból továbbá elektromos és manuális kerekes székekből/.
Az egészségnapon Országgyűlési képviselőnk mint a parlament egészségügyi bizottságának elnöke tartott tájékoztatást  fogyatékossági törvényről ,hiszen  ezen törvényekben a közelmúltban jelentős változások voltak és hát a tagjaink még mindig kevés információval rendelkeznek a gyors törvényi változásokról.
Másik előadónk a Gyula város polgármester volt aki Gyula város  akadálymentesítettségének helyzetéről valamint a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási  helyzetéről tartott  tájékoztatást hogyan is áll ebben a vonatkozásban Gyula városa.
Harmadik előadónk volt a Békés-megyei Nemzeti Rehabilitációs Hivatal igazgatója tartott előadást az RSZSZ tevékenységéről,feladatairól és egyéves munkájukról és hát bemutatta a szervezetüket mint új szakigazgatási szervet.
A résztvevők kellő információt kaphattak kérdések formájában is az előadóktól sokrétű információ halmazt ami bővítette ismereteiket,illetve a 450főből akinek kellett illetve szüksége volt az  orvosi segédeszközök bemutatóján segédeszköz életviteli tanácsadásra élt a lehetőséggel továbbá a az egészségügyi szolgáltatással mertek élni a hozzánk fordulók.
A pályázatunk második része teljes egészében szolgálta a tervezetteket mert együttműködési megállapodást kötöttünk a Mezőkövesdi Mozgássérültek Egyesületével mely szervezettel közös programot bonyolítottunk ahol az elnök tartott egy tájékoztatót az egyesület tevékenységéről ,feladataikról,múltjukról,és várható célkitűzéseikről,mely igen hasznos tapasztalatokat adott a mi  egyesületünk számára amit mi is feltudunk használni a jövőben.

Az ottani egyesületi elnök elkalauzolt bennünket a Matyó Múzeumba,
ahol tárlat vezető 1 órában nagyon hasznos számunkra is új ismereteket adott a Matyókról népviseletükről a múltbeli mindennapi életükről és a korosztály szerinti ruházatukról




A Mezőkövesdi programunk második része egy Mezőkövesdi születésű Takács István festő művész galéria megtekintése volt ahol szintén tárlatvezető mutatta be a festő életművét fiatal korától haláláig,amely széles tudásról adott számot ami számunkra újdonságot jelentett.

A napi programunk egészség megőrzéssel kapcsolatos része is megvalósult a Zsóri fürdő megtekintésével körbe vezetéssel és hát aki akart az a thermál fürdőben is az egészsége érdekében fürödhetett.
Az utazás alkalmával az egész rendezvény alatt egészségvédő terapeuta rendelkezésre állt,el kell mondani ténylegesen is kellet az utazáson beavatkozást eszközölni

Az egészségvédő program egésze jól szolgálta a sorstársak életvitelének könnyítését jobbá tételét,és a közösségi élet mint olyan megvalósult mert 450 fő érdekeit szolgálta sok pozitív megnyilvánulást  kaptunk tőlük.
Legközelebb is pályázunk hasonló tartalmú  pályázatra.
Köszönjük a lehetőséget.


Gyula 2013.10.09                                                                 Márton Gábor

                                                                                                    elnök           

2013. július 26., péntek

Közhasznúsági beszámolónk 2012 évről

Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi
Regionális Egyesülete Gyula






                           



Közhasznúsági jelentés
                                      2012.év











KÖZHASZNÚSÁGI  JELENTÉS
2012

Társadalmi szervezet neve:       Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális                          
                                                   Egyesülete
Székhelye :                                 5700. Gyula,Kulcs utca 7.
Adószáma :                                19741176-1-04
Képviselő neve:                         Márton Gábor
                                                   5700,Gyula Gábor Áron 50/a
Bírósági nyilvántartási szám:    Pk.60001/1989


Az Egyesület jogi helyzete:

Az egyesület 1981-ben alakult. A regionális területünkön 31 településen vagyunk jelen, és önálló joggal  de nem jogi személyiséggel működő csoportokat működtetünk. A régiós területünkön a csoportok mozgássérült és más betegségcsoportba tartozókat tömörítenek. A régiós csoportjaink  mindegyike szoros kapcsolatot alakított ki a helyi önkormányzattal és kistérségekkel, mert kölcsönösen segítjük egymást munkánk során. A társadalmi civil szervezetekkel és alapítványokkal is jó kapcsolatot alakítottunk ki sokukkal együttműködési megállapodást is kötöttünk.
Egyesületünk a Békés Megyei Bíróság nyilvántartásba vétele alapján kiemelkedően közhasznú szervezet. Támogatóink jogosultak a társasági törvény alapján 2012-ben is csökkenthetik az adózás előtti eredményüket a támogatás összegének 20% ával.  A magánszemély adózók így felajánlhatják tevékenységünk támogatására adójuk 1 százalékát.

Egyesület tevékenysége, érdekvédelem:

-         érdekvédelem, érdekképviselet
-         fogyatékos emberek foglalkoztatásának megvalósítása
-         rehabilitációs tevékenységek támogatása
-         orvosi segédeszközök kölcsönzése
-         szabadidős tevékenységek szervezése
-         oktatási programok szervezése
-         az önálló életviteli lehetőségek segítése, támogatása
-         esélyegyenlőség elősegítése
-         társadalom tudatformálási programok szervezése
-         önálló életviteli központ működtetése

A közhasznúsági jelentés az alábbi szerkezetben  és tartalommal készült:

I. számviteli beszámoló
    - Egyszerűsített mérleg
    - Eredmény kimutatás
II. költségvetési támogatás felhasználása
III. A vagyon felhasználása
IV. Cél szerinti juttatások
V. Támogatások mértéke
VI. A közhasznú szervezet tisztségviselőinek nyújtott juttatások
VII. Szöveges beszámoló a 2012. évi közhasznú tevékenységről


I. Számviteli beszámoló

2011.évi egyesületi  záró pénzkészlet 1.723. eft
2012 évi egyszerűsített éves beszámoló mellékelve
2012. évi egyesületi záró pénzkészlet 1.365 eft


Egyesületünk a Gyulai ingatlan nyilvántartásban 3758 hrsz. alatt belterületi  ingatlannal rendelkezik egy régi és új építésű iroda épülettel értéke a régi építésűnek  nettó 6.827 eft értéke az új építésűnek  9.667eft . Ebben az épületben van az egyesület székhelye. A működéshez szükséges eszközállománnyal, technikai eszközökkel, ergonómiai követelményekkel az egyesület rendelkezik a magas szolgáltatási színvonal érdekében.
Tárgyi eszközeink értéke összesen nettó:    521  eft

II. Költségvetési támogatás felhasználása
Egyesületünk a működtetéshez szükséges forrásokat tagdíjakból pályázati forrásokból, önkormányzati támogatásokból,egyéb támogatásokból tudta rentábilisan megteremteni.

III. Vagyon felhasználása

Anyagi jellegű ráfordítás   :                     4.537 eft
Személyi jellegű ráfordítás összesen:     11.138 eft
Személyi jellegű kifizetés :                      9.498 eft
                      Bérjárulékok:                      1.640 eft

A pályázati összegeket a tárgyévben is a támogatási szerződésekben rögzítettek maradéktalan betartásával használtuk fel.

IV. Cél szerinti juttatások

2012 –ben a mozgásában sérült és fogyatékkal élő de más betegségi csoportba tartozó emberek integrációját is  segítettük, továbbá érdekképviseletét,érdekvédelmét érdekérvényesítését, szabadidő hasznos eltöltését.

V.  Támogatások mértéke

Költségvetési támogatások
   - MEOSZ                                                       1.251 eft
   - NRSZH-REHAB bértámogatás 7fő            8.337 eft
  
 Önkormányzati támogatások

- Régiós területünkön lévő önkormányzatok    270 eft

Egyéb támogatások

- Szja 1%-a                                                        86 eft
- adományok  /Prima Protetika/                        136 eft
- egyéb                                                              262 eft

Egyéb Pályázaton elnyert támogatások      1.099 eft

Egyesületünk önállóan működik szakmai,pénzügyi szempontból is.

A helyi önkormányzatoktól ,magánszemélyektől,vállalkozástól kapott támogatásokat az egyesület működtetésére használtuk fel.
A régiós területünkön kapott önkormányzati támogatást pedig a helyi csoport működésére, rendezvényeik lebonyolítására használták fel.

VI. Közhasznú szervezetvezető tisztségviselőinek nyújtott támogatások

Tisztségviselők:
   Elnök:                     2012 05.19-től             Márton Gábor
            
   Általános alelnök : 2012.05.19-től              Perei János
   Gazdasági alelnök:2012.05.19-től              Hatvani Béla
   Titkár                    : 2012.05.19-től             Czibere Tünde

   Ellenőrző bizottság elnöke:2012.05.19-től  Köböl Mihály
  Bizottsági tagok:                                      Gombos Mihályné
                                                                    Péczeli Sándorné
                                                                    Püspöki Mihályné
     2012.05.19-től                                       Kolozsi Mihályné
Etikai és fegyelmi bizottsági elnök:           Borsos Ferenc
Bizottsági tagok                             .            Szelezsán Jenő
                                                                    Komárné Papp Margit
                                                                    Kozma Károlyné
                                                                    Balázs Istvánné
A tisztségviselők közül a vezetőségi tagok és alkalmanként a régiós csoportvezetőink részesültek pénzbeli juttatásban a vezetőség döntése értelmében.
A helyi szervezetvezetők munkáját önkéntesek segítik.

VII. Szöveges beszámoló a 2012 évi szakmai közhasznú tevékenységről

A békés Megyei Bíróság 1981-ben jegyezte be a Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesületét kiemelkedően közhasznú szervezetként.
Az egyesület munkájában résztvevő dolgozókat részmunkaidős munkaviszonyban illetve megbízásos jogviszonyban foglalkoztatja,illetve önkéntes segítőkkel is végzi mindennapi szolgáltatási tevékenységét..
Az egyesület székhelyén önálló életviteli központot működtet ami azt jelenti nemcsak a sorstársak hanem egyéb betegség csoportba tartozó is hozzánk fordulhat a maga sajátos problémával ami megoldásra szorul.

- Ismeretes a szociális területen milyen megszorítások érvényesültek a közel múltban ami a mi munkánkra is nagymértékű kihatással volt. A segítség nyújtás szinte mindegyike valamilyen szociális kérdést érintett. Egyesületünk munkahelyek keresésében a jó kapcsolatok révén /Munkaügyi Hivatal, START REHAB foglalkoztató/ segítségével próbált illetve saját kapcsolati tőke hozzáadásával segítette a munkát keresőket. Az üdülési támogatás, fellebbezési kérelmekben,jogi segítség nyújtással, orvosi  segédeszközök kölcsönzésével, lakás akadálymentesítési támogatás tanácsadással,gépkocsi szerzési támogatás szerzéshez tanácsadással és nyomtatvánnyal, fogyatékossági támogatás nyomtatvány és tanácsadás, közgyógyellátás nyomtatvány és  tanácsadás, nyugdíj emelési kérelemhez nyomtatványi és tanácsadással parkolási kártya ügyintézéssel, súlyadó új megváltozott kérdéseivel munkaerő közvetítéssel is igyekeztünk a hozzánk fordulóknak a mindennapi életüket könnyebbé és élhetőbbé tenni.
- Egyesületünk a mozgásában korlátozott és ebből adódó fogyatékkal élő emberek országos érdekvédő érdekérvényesítő  szervezetének a MEOSZ -nak tagja szorosan együttműködik ezen szervezettel,programokon rendezvényeken ,segítség nyújtásban kiemelkedően jó a munkakapcsolata. Az OTTI által szervezett képzéseken rendezvényeken a megfelelő szakemberrel képviseljük egyesületünket .



- A Príma Protetika KFT 2012-ben végezte megállapodás alapján az ortopéd szakorvosi orvos –beteg találkozókat ahol orvosi segédeszközöket írta föl  a régiós területünkön élő rászorulóknak a megváltozott követelményeknek megfelelően melynek folyományaként az egyesület is pénz forgalmi jutalékot kapott a forgalomból.

- Segédeszköz kölcsönzés tekintetében alapvető szükséglet az önálló életvitel lehetősége, ezért egyesületünk nagy gondot fordít ezen szolgáltatási tevékenységre hiszen a szocializációhoz a társadalmi beilleszkedéshez ez nélkülözhetetlen . A Mormon egyház közreműködésében sikerült a régiónkban beszerezni sok rászorulónak kerekes széket beszerezni 56 darabot de ugyanígy sok támbot, könyökmankó kölcsönzését is megoldottuk, de saját készletünkből adtunk járókeretet kerekes széket is . A kölcsönzési feltételeken kell javítani mert a rászorulók 90 %-a nem hozza vissza a segédeszközt, így kénytelenek leszünk kölcsönzési kauciót  kérni és ha a segédeszközt vissza hozza akkor visszakapja a díjat. A kölcsönzés egyébként ingyenes ha az egyesület tagja és rendezi tagsági viszonyát a tagdíj befizetésével.


- Kulturális rendezvényeken is részt vettünk a csoportjaink megmozdulásain rendezvényein/csoportgyűlések,kolbász készítő verseny/,ugyanakkor a Gyulai helyi iroda centrumunkban a Gyulai Béke téri fogyatékkal élőknek is tartottunk internet alapfokú képzést 2 hónapos idő intervallummal ezzel is segítvén a fogyatékossággal élő emberek kiteljesedésének , megmérettetésének lehetőségét elősegítését.

- Sorstársi tanácsadást folytattunk a Dobay Péter segítségével a Gyulai és régiós területünkön élő rászorulóknak folyamatosan a MEOSZ-al tartva a kapcsolatot aki után követéssel figyeli a sorstársak életvitelét annak mikéntjét. A székházban tart fogadó órákat a tanácsadó illetve több alkalommal régiós területünkön is kiment helyszínre tanácsadásra. Ezen tevékenység lényegében lelki tanácsadással szolgál hiszen a traumákat segít feldolgozni a rászorulóknak akik fogyatékossá válnak amputációk után.
- Esély órákat adtunk folyamatosan a Gyulai alsó és középiskolákban osztályfőnöki óra keretében a fogyatékkal élőkről azok másságának elfogadásáról mindennapi életviteli lehetőségeikről mindennapi küzdelmükről.
A MEOSZ-al karöltve országosan is folytattunk esély óra adásokat iskolákban a Fenesi Balázs által  különböző városokban tartott videó vetítéssel egybekötött foglalkozásokat.

- Egy pályázaton elnyert Gyulai esély napot is megtartottunk 2012 őszén a Gyulai Erkel Gimnáziumban ahol mintegy 800 gyermeknek tudtunk egész napos programot biztosítani/Kerekes székes táncbemutató, tenisz, kosárlabda,kutyás bemutató/. Az „Lépj közelebb Most” program lényegében a mozgásában korlátozott és fogyatékkal élő emberek mindennapi életvitelét volt képes bemutatni de mindenképp az önálló életviteli lehetőségeket a másság elfogadását volt hívatni. A közvéleményt pozitív irányba befolyásoló esélyegyenlőségi nap jól szolgálta mindezen célokat. Az iskolák is példa értékűen álltak ezen pozitív megvalósulása mellé. Az önálló életvitelt messzemenően sikerült bemutatni, hiszen az önálló életvitel egy mozgalom mely a sérült emberek mozgalma.

- Az állam magához vonta több állami támogatás ügyintézését ezért az egyesület sem tud már annyit nyújtani szolgáltatási formaként így létszámunk is fogyatkozik ez megmutatkozik az év végi záró létszámunknál is mert a tagdíjak befizetési hajlandósági mutatója alacsonyabb lett illetve fogyatkozik .

- Egyesületünknél 2012-ben generációváltás történt. Új vezetéssel vágtunk neki 2012 május 19-től a szakmai munkánk véghezviteléhez egy más gondolkodás móddal szervezettebben új munkastílust megvalósítva alkalmazkodva az új megváltozott feltételekhez viszonyokhoz vezetjük egyesületünket segítünk a hozzánk forduló embereknek.

- Egyesületünk a Békés Megyei Civil Szövetséggel és a Gyulai Civil Kerek asztal tagjaival kifejezetten jó kapcsolatot ápol azok rendezvényein is részt vettünk illetve az állami rendezvényeken is aktívan ott voltunk

- Egyesületünk 2012-ben is foglalkoztatott megváltozott munkaképességű munkavállalókat a rehabilitációs tanúsítványunk alapján  7 főt mely tanúsítvány  2014. január 3-ig szólt. 2013-tól új formában kell ezen foglalkoztatást megvalósítani új szerződés alapján a az NRSZH-val de a kifizető már  a Magyar Államkincstár igaz ez költséggel járt de határozatlan ideig szól nem csak 3 évre.

- A közlekedő képesség minősítés új szabályi feltételi változások nagy munkát igényeltek egyesületünktől mert ez megjelent a lakás akadálymentesítési támogatás igénylés , gépkocsi  szerzési támogatás,valamint a parkoló kártya rendjének szabályozásában is a kérelmek és nyomtatványok kitöltése nem kis ráfordított időt igényelt munkatársainktól.

- Az egyesületnek van saját új  honlapja 2012-től ,melyet friss adatokkal, közérdekű információkkal  jogszabályi változásokkal hírekkel láttunk el folyamatosan frissítve új adatokkal.

- A régiós területünkön /31 település/ kiemelkedő kapcsolatot alakítottunk ki a helyi önkormányzatokkal civil szervezetekkel. A helyi önkormányzatok sok esetben támogatták egyesületünket mely támogatást az anya egyesület visszafordított a helyi csoportok működésére annak rendezvényei megtartására.

-A Gyulai Polgármesteri hivataltól kapott 8 db számítógépet az informális kapcsolatok jobbítása érdekében kiosztottuk a régiós csoportoknak az azokkal való hatékonyabb internetes  kommunikáció érdekében.

- Az egyesület felügyelő bizottsága többször tartott ellenőrzést a szakmai munka vitelét és számviteli munkát ellenőrízve mely ellenőrzések során képet kapott szakmai munkánkról, céljainkról, ügyviteli munkánkról ,számviteli munkánkról is. Szakmai kérdések többször felmerültek,de a vezetés ezeket munkájával tudta prezentálni pozitív irányban így azokat a felügyelő bizottság jóváhagyta.

Kelt Gyula 2013. április 05.

                                                                                      Márton Gábor
                                                   elnök

2013. május 28., kedd

Az adó 1%-nak felhasználásáról


TÁJÉKOZTATÁS


A Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesülete ezúton tájékoztatja a tisztelt adózókat akik az egyesületnek ajánlották személyi jövedelem adó 1%-ot, hogy a 2011. évi 99.207Ft felajánlást az egyesület az alább felsorolt működésre használta fel.

Köszönjük felajánlásukat.

Gyula 2013. május 28                                                                  Márton Gábor
                                                                                                        Elnök sk.











2013. február 25., hétfő

"Fogyatékos emberek élete diák szemmel" című pályázatunkra érkezett munkák


Béres Sándor:
LEGYEN

E Amíg egymás mellett el-el futkosunk,
M bár sehová sem vezet gyors utunk,
B s míg élünk, s hisszük: meg nem állhatunk,
E csak elvagyunk...
R ha egy mozgássérült mosolyog felénk,
S és egyszerre csak ránktör vagy belénk:
É hogy valamit már rég elfeledénk:
G az a reményk'.
B Hit abban, hogy a Sors bármit mér ránk,
E nem konyulhat le állandóan szánk!
N Az árt nekünk
N a legtöbbet, ha önspleennel eltelünk,
E s az életünk elszáll, de nem velünk,
D "mint könnyű fánk".

2013. január 23., szerda

Lépj Közelebb MOST!


Beszámoló a Lépj Közelebb MOST!
című PROJEKTRŐL

A Mozgáskorlátozottak Dél-alföldi Regionális Egyesülete Gyula támogatást nyert a MEOSZ által a tagegyesületek ifjúsági csoportjai részére kiírt pályázatán.
Egyesületünk a pályázat keretében egy esélynapot valósított meg, melyen a város diákjait ismertettük meg a mozgássérültek életével, gondjaival, az önálló életvitel életszerű lehetőségeivel. A rendezvény 2012.12.20.-án került megvalósításra. Az eseményről előzetesen értesítettük Gyula általános és középiskoláit. Személyesen felkerestük valamennyi intézményt és a faliújságokon elhelyeztük a rendezvény plakátjait, illetve felhívást a „Fogyatékos emberek diákszemmel” című, a rendezvény keretein belül meghirdetett, esszépályázatra.
Rendezvényünk előestéjén már érkeztek meghívott előadók a nagy távolság és a korai kezdés miatt. Szállásuk a gyulai Hotel Hőforrásban volt 4fő részére 1éjszaka.
2012.12.20.-án reggel 8 órakor vette kezdetét a Lépj Közelebb MOST! esélynap a gyulai Erkel Ferenc Gimnázium és Informatikai Szakképző Iskola tornatermében. A rendezvény megnyitására sikerült megnyernünk Gyula város polgármesterét Dr. Görgényi Ernő Urat. Ez után a meghirdetett program szerint zajlott az esemény. Forgószínpad szerűen követték egymást a bemutatók, így minden résztvevő diák valamennyi bemutatót végignézhette.
Elsőként a Step and Roll Duó kombi tánc bemutatóját kísérhették figyelemmel. Antal Kata ép és Rozbora András kerekesszékben élő táncosok fergeteges bemutatója nagy tetszést aratott.

Őket követték kerekes székes teniszezőink, akik mindketten paralimpiai résztvevő voltak. Navratyil Sándor és Farkas László megmutatták a diákoknak, hogyan lehet sportolni, teljes, sikeres életet élni testi fogyatékosság ellenére is.

Ez után következett a NEO egyesület segítőkutya bemutatója. Mányik Richárd ötszörös paragility világbajnok, Mali Erika habilitációs kutyakiképző és három kutyájuk mutatta be hogyan tud segíteni egy jól kiképzett kutya nem csak mozgássérült gazdájának hanem a mindennapi életben is.

A bemutatók szüneteiben lehetőség nyílt az ifjaknak kipróbálni egy kerekesszéket, az általunk felállított akadálypályán. Több-kevesebb sikerrel a vállalkozó kedvűek megoldották a feladatot és sikerrel teljesítettek egy kört.
A fellépők háromszor mutatták be előadásaikat, így a vetésforgó szerűen 45 percenként  érkező diákok mindhárom bemutatót figyelemmel kísérhették. A lebonyolítás ilyen módja miatt nagyon sok diák részt vehetett az esélynapon. Gyula város általános és középiskoláiból csaknem 800 fiatal nyert betekintést a mozgássérültek mindennapjaiba.
Programunk nem csak a részt vevő diákok, tetszését nyerte el, de a felügyelő tanárok is elismerően nyilatkoztak a látottakról. 
A rendezvényen minden aktív közreműködő emléklapot és emlék tárgyat kapott melyet az egyesület elnöke adott át. A vers és esszé pályázaton résztvevők is emlék tárgyat kaptak,a helyezettek pedig ajándék csomagot vihettek haza.
A rendezvény sikeres lebonyolítása nagy mértékben hozzá járult a fogyatékossággal élő és hátrányos helyzetű emberek elfogadásához a diákok körében.
A "Fogyatékos emberek élete diák szemmel" című pályázatunkra érkezett munkák itt lesznek megtekinthetők. Holnaptól minden munkanapon felteszünk egy-egy pályamunkát.